Puerto de Mogán Gran Canaria
Als je Gran Canaria bezoekt dan is een bezoekje aan Puerto de Mogán een echte aanrader. Het is een schilderachtig dorpje in het zuiden van het eiland direct naast Maspalomas. Vaak wordt het ook wel ‘het klein Venetië van de Canarische Eilanden’ genoemd omdat het vol kleine grachtjes is met mooie huisjes. De huisjes zijn wit gekalkt en door hun vrolijk gekleurde kozijnen en mooie bloemen, stralen ze je tegemoet.
Ook is Puerto de Mogán het juiste adres voor een strandvakantie op Gran Canaria. Je vindt er namelijk zon, zee en een heerlijk strand. Naast het strand is er ook een mooie boulevard met verschillende eet- en drinkgelegenheden en winkeltjes. In tegenstelling tot de grote toeristische plaatsen zoals Maspalomas en Playa del Ingles, is deze badplaats wel toeristisch maar toch een stuk minder druk. Perfect dus als je zowel van gezelligheid als van rust houdt.
Puerto de Mogán is van origine een vissersdorpje. Daardoor zijn er veel visrestaurants op de boulevard, maar ook in de haven zijn genoeg visrestaurants te vinden. Soms krijg je zelfs vis die ze op dezelfde dag nog hebben gevangen! Verser kan dus niet.
Verwar trouwens niet Puerto de Mogan met het dorp Mogan. Dit ligt enkele kilometers meer landinwaarts en je hebt daar dus geen strand, zee en alle leuke huisjes zoals in dit oude vissersdorp.
Het fijne zandstrand en de rustige zee
Het strand van Puerto de Mogán is een zandstrand en loopt geleidelijk af. Bovendien ligt het strand aan een baai, waardoor het meer beschut ligt. Dit is vooral ideaal als je met kinderen op vakantie gaat want hierdoor zijn er minder golven en is de zee dus rustiger. Het zand is zacht, maar let op: het zand kan wel heel warm worden! Het is mogelijk om bedjes en een parasol te huren tegen betaling. Het water heeft een helderblauwe kleur en is fijn als je een verfrissende duik wilt nemen. Heb je geen zin om de hele dag in de zon te liggen? Dan is er voldoende keus om in actie te komen en een leuke watersport te beoefenen!
Wat is er te doen in Puerto de Mogán Gran Canaria?
In dit plaatsje ga je je zeker niet vervelen. Wat kan je nog meer doen in Puerto de Mogán op Gran Canaria, naast op het strand liggen en eten?
- Door de romantische straatjes struinen
- Actief zijn door een watersport te beoefenen
- Een boottocht of snorkeltocht maken
- De ferry nemen naar nabijgelegen dorpjes, zoals Arguineguín of Puerto Rico
- De wekelijkse, lokale markt op vrijdag bezoeken
- Wandelen op de boulevard en door de haven
- Een drankje in één van de gezellige bars drinken
Ligging
- Met de auto is het circa 35 minuten van het vliegveld.
- Met de auto is het ongeveer 50-60 minuten naar de hoofdstad Las Palmas.
- Met de lokale bus kun je makkelijk naar nabijgelegen toeristische badplaatsen zoals Playa del Ingles en Maspalomas.
Het weer: veel zon het hele jaar door
Puerto de Mogán ligt zuidelijk en is daardoor verzekerd van veel zon het hele jaar door. In de zomer heeft het plaatsje ongeveer 9 zonuren per dag en is het gemiddeld 27 graden Celsius. Maar ook in de herfst en winter is het een heerlijke plek om te verblijven. In de winterperiode ligt de temperatuur overdag rond de 20 graden Celsius, maar in de nacht kan het wel flink afkoelen. Hou hier dus rekening mee. Het hele jaar door valt er weinig regen.